Polityki
Narzucanie i egzekwowanie zasad korzystania z urządzeń
Twórz własne polityki lub wykorzystuj gotowe
Rozwiązanie Proget umożliwia tworzenie i narzucanie różnorodnych polityk, które określają podstawową konfigurację oraz warunki korzystania z urządzeń dodanych do konsoli. Dostępne polityki są zależne od systemu operacyjnego danego urządzenia, a co za tym idzie, także rodzaju jego aktywacji. Tworząc nową politykę, należy określić jej kompatybilność z jednym wybranym typem aktywacji. W Proget znajdziesz również praktyczny zbiór predefiniowanych polityk, skonfigurowanych odpowiednio dla danego typu aktywacji urządzenia.
Przypisuj zestawy polityk zbiorczo i zdalnie
Utworzone polityki możesz bardzo łatwo przypisywać do określonych grup urządzeń. Zdalne i masowe przydzielanie konfiguracji przyspiesza cały proces wdrażania firmowego sprzętu, a także usprawnia zarządzanie rosnącą flotą. Stosowanie polityk eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania ustawień oraz pozwala na ich pełną kontrolę i szybką aktualizację z poziomu konsoli. Dzięki czemu oszczędza czas, eliminuje błędy i umożliwia zachowanie spójności konfiguracji – a tym samym ogranicza luki w zabezpieczeniach.
Przydzielaj uprawnienia zgodnie ze stanowiskami
Przypisywanie polityk do grup pozwala również na poziomowanie restrykcji, czyli nakładanie większych lub mniejszych ograniczeń, które mogą odzwierciedlać uprawnienia wynikające ze specyfiki konkretnych stanowisk. W przypadku zmiany zasad bezpieczeństwa w organizacji lub pojawienia się nowych dyrektyw prawnych, Proget umożliwia szybką modyfikację wszystkich lub wybranych polityk, tak by dostosować je do obowiązujących przepisów. Zarządzanie uprawnieniami może okazać się również bardzo przydatne w sytuacji, gdy urządzenie zmienia użytkownika i należy zaktualizować pakiet firmowych zasad.
Egzekwuj przestrzeganie
zasad i procedur
Polityki umożliwiają narzucenie, egzekwowanie, a tym samym przestrzeganie reguł ustalonych przez organizację lub nałożonych przez uwarunkowania prawne. Pozwalają również ograniczyć liczbę typowych niedopatrzeń w zakresie bezpieczeństwa, takich jak: nie blokowanie urządzenia, stosowanie zbyt słabych haseł, zapominanie o ich zmianie i inne. To z kolei przyczynia się do zapewnienia wyższego poziomu ochrony służbowego sprzętu, przechowywanych na nim danych i infrastruktury, z którą łączą się firmowe urządzenia, a co za tym idzie, wyeliminowania najczęstszego powodu naruszeń bezpieczeństwa w firmach.
Jaki będzie Twój następny krok?
Rozpocznij korzystanie z bezpłatnej wersji próbnej systemu Proget i umów się na konsultację z ekspertem, aby omówić, w jaki sposób pomoże on Ci spełnić konkretne potrzeby biznesowe.