Integracje

Phone with samsung logo
Samsung knox text' ); ?>

Samsung jest jednym z największych producentów urządzeń mobilnych na świecie. Jest również szeroko wykorzystywany wśród klientów biznesowych. Stworzony w odpowiedzi na potrzeby klientów Samsung Knox jest całym zestawem rozwiązań służących do zabezpieczania urządzenia oraz danych które są na nie dostarczane, ale nie tylko. Integracja z systemami i usługami Knox z Proget pozwala zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa oraz najszerszy zakres zarządzania flotą urządzeń mobilnych.

Samsung Knox należy podzielić na dwie osobne części:

Hardware

Zabezpieczenia wbudowane w urządzenie wykrywające wszelkie naruszenia integralności systemu oraz próby złamania zabezpieczeń powodujące wypalenie bitu na urządzenia, trwale oznaczające dane urządzenie jako skompromitowane. Takie urządzenie nie będzie mogło zostać wykorzystane jako urządzenie służbowe, nawet w scenariuszu BYOD. Dodatkowo Knox TIMA (TrustZone-based Integrity Measurement Architecture), architektura umożliwiająca przechowywanie kluczy w kontenerze do podpisywania certyfikatów za pomocą platformy sprzętowej TrustZone.

Software

Zabezpieczenia i dodatkowe usługi pozwalające rozszerzyć możliwości zarządzania i konfiguracji urządzeń. Wśród nich należy wyróżnić Knox Mobile Enrollment, Knox Configure, Knox Platform for Enterprise, Knox E-FOTA.

Pozostałe funkcjonalności:

Samsung Knox Mobile Enrollment text

Darmowa usługa Samsung, która powiązuje urządzenie z firmą i wymusza przyłączenie do systemu Proget. Pozwala na wdrożenie nawet wielu tysięcy urządzeń bez interakcji administratora z urządzeniami. Użytkownik może skonfigurować urządzenie zaraz po wypakowaniu z pudełka za pomocą prostego procesu instalacji. Nie może również pominąć dodania urządzenia do systemu Proget.

Samsung Knox Configure text

Płatna usługa Samsung pozwalająca przystosować urządzenia do specjalistycznego wykorzystania. Pozwala ona również na nałożenie firmowego brandingu, a także narzucenie podstawowych restrykcji na urządzenia firmowe.

Samsung Knox Enterprise text

Licencja pozwalająca rozszerzyć możliwość zarządzania urządzeniami Samsung. Dzięki integracji z Proget dodaje unikalne funkcje, które są niedostępne na urządzeniach innych producentów. Do wersji Android 10 pozwala na stworzenie konteneryzacji Knox Workspace, która pozwala na bezpieczne przechowywanie danych służbowych. Od wersji Android 10 może zostać użyta do konfiguracji aplikacji Knox Service Plugin poprzez konsolę Proget. Dzięki temu można zwiększyć możliwość kontroli urządzeń w całości służbowych (Android Enterprise – Device Owner) oraz urządzeń na których przestrzeń służbowa jest oddzielona od prywatnej (Android Enterprise – Profile Owner).

Samsung Knox E-FOTA text

Licencja Knox Enterprise Firmware-Over-The-Air pozwala na zarządzanie aktualizacjami systemu operacyjnego na urządzeniach Samsung. Dzięki zastosowaniu E-FOTA w połączeniu z Proget możemy zapewnić ciągłość działania aplikacji niezbędnych do utrzymania procesów biznesowych, szczególnie opierających się o zaawansowane i dedykowane aplikacje tworzone na zamówienie. Każda niestabilność takiej aplikacji wynikająca z aktualizacji systemu operacyjnego może być dużym problemem dla setek lub tysięcy urządzeń. E-FOTA pozwala przetestować każdą poprawkę i aktualizacje na testowej grupie urządzeń, aby mieć pewność, że każda aplikacja działa bez zastrzeżeń.