Wydanie systemu Proget 2.12

Zacznijmy od krótkiej prezentacji systemu Proget 2.12

Chcesz wiedzieć co znajdziesz w zaktualizowanej konsoli? Oto kilka nowości prosto z changeloga.

Film został przygotowany z lektorem AI, który przedstawi najważniejsze zmiany w wersji 2.12 naszego systemu. Materiał posiada napisy, więc można go również obejrzeć bez dźwięku.

Nowe funkcjonalności w systemie Proget 2.12

#PULPIT

Ciemny motyw konsoli

Dark Mode jest już dostępny - możesz go wybrać w ustawieniach konta.

Usprawnienia UI/UX

Zmodyfikowaliśmy detale poprawiające ogólny odbiór aplikacji, przeprojektowaliśmy górną belkę i dodaliśmy do niej ikonę ❔- która zabierze Cię bezpośrednio do nowej strony pomocy.

#AZUREAD

Rejestracja urządzeń z system Android w AAD

Udostępniliśmy rejestrację urządzeń z systemem Android w AAD, co umożliwi Ci stworzenie polityki dostępu warunkowego.

Usprawnienia w obrębie integracji z AAD

Ulepszyliśmy filtry synchronizacji użytkowników z AAD. Teraz możesz importować użytkowników AAD z pliku oraz zawężać wyszukiwanie po atrybutach lub grupach.

#USTAWIENIA

Nowoczesne uwierzytelnianie przy integracji SMTP

Dodaliśmy opcję wyboru nowoczesnego uwierzytelniania przy integracji SMTP (Google, Microsoft). Od teraz masz możliwość wysyłania instrukcji aktywacyjnych, powiadomień i bezpośrednich wiadomości do użytkowników, za pomocą e-mail.

#RAPORTY

Nowe raporty

Rozbudowaliśmy opcję eksportu informacji z tabel w zakładkach użytkownicy, urządzenia, serwis oraz aplikacje, o możliwość wygenerowania raportu z określonych kolumn.

#ZMIENNE

Dodatkowe zmienne

Rozszerzyliśmy zmienne globalne o zmienne dotyczące atrybutów urządzeń – numer IMEI, numer seryjny czy alias.

#POLITYKI

Usprawnienia dla urządzeń zarejestrowanych w trybie COPE

Dodaliśmy nowe polityki bezpieczeństwa dla urządzeń zarejestrowanych w trybie Work Profile (COPE) - wyłączenie możliwości dodawania kont, debugowania USB i zablokowania instalacji aplikacji z nieznanych źródeł. Udostępniliśmy także konfiguracje reguł aplikacji prywatnych - zdefiniowanie białej oraz czarnej listy aplikacji w przestrzeni prywatnej.

Informacje audytowe na liście polityk

Od 2.12 w konsoli będą zapisywane informacje odnośnie daty utworzenia i modyfikacji danego elementu systemu, a także informacja dotyczącą użytkownika, który dokonał ostatnich zmian.

#DODATKI

Nowa wersja aplikacji Proget Remote

Odświeżyliśmy UI oraz rozbudowaliśmy aplikacje o możliwość przejęcia przez administratora zdalnej kontroli nad każdym urządzeniem z systemem operacyjnym Android. Od teraz pomoc administratora będzie nie tylko szybsza, ale i jeszcze bardziej efektywna.

Chcesz więcej? Sprawdź: