Wydanie systemu Proget 2.13

Zacznijmy od krótkiej prezentacji systemu Proget 2.13

Chcesz wiedzieć co znajdziesz w zaktualizowanej konsoli? Oto kilka nowości prosto z changeloga.

Film został przygotowany z lektorem AI, który przedstawi najważniejsze zmiany w wersji 2.13 naszego systemu. Materiał posiada napisy, więc można go również obejrzeć bez dźwięku.

Nowe funkcjonalności w systemie Proget 2.13

#APLIKACJE

Konfiguracja zarządzana do aplikacji dodanych z pliku

Od teraz możesz utworzyć konfiguracje zarządzaną, do każdej aplikacji zaimportowanej z pliku APK. Po przetworzeniu schematu konfiguracji otrzymasz formularz, z polami do uzupełnienia danych.

Zmiana sposobu przydzielania konfiguracji aplikacji

Opcja została przeniesiona na etap przypisywania aplikacji do grup. Od teraz także w karcie urządzenia, możesz indywidualnie przypisywać konfiguracje zarządzane.

Wprowadzona zmiana poprawia ogólny UX, zapewnia większe skalowanie i jest zapowiedzią szerszej rozbudowy, w obszarze dokładniejszego zarządzania aplikacjami.

#POLITYKI

Polityka aktualizacji systemu operacyjnego Android

Od teraz możesz włączyć automatyczną aktualizację oprogramowania lub opóźnić ją o 30 dni. Opcja dostępna dla polityk Android Enterprise Device Owner oraz Profile Owner (COPE).

Nowe pole z informacją o dostępnych aktualizacjach, całego systemu lub poprawek bezpieczeństwa, jest widoczne w karcie urządzenia, oraz w tabeli w zakładce urządzenia.

#USTAWIENIA

Dane do wi-fi w QR Code

Realizuj bardziej zaawansowane scenariusze aktywacji, dzięki możliwości dodania danych sieci wi-fi do kodów QR, generowanych do aktywacji urządzeń.

#DODATKI

Nowa wersja aplikacji Proget

Aplikacja została odświeżona pod kątem UI. Dodaliśmy w niej także ikonę notyfikacji, z badgem informującym o wymaganej akcji po stronie użytkownika końcowego, np. na skutek działań administratora.

Chcesz więcej? Sprawdź: