Mobile Device Management
Zarządzanie urządzeniami mobilnymi w biznesie
Łatwa rejestracja i szybka konfiguracja
Wykorzystaj możliwości rejestracji bezdotykowej i zarządzaj urządzeniami od razu po wyjęciu z pudełka. Zarejestrowany sprzęt szybko skonfigurujesz, narzucając mu polityki, które spełnią standardy i zasady Twojej organizacji. By zapewnić dostęp do firmowych zasobów, możesz ustawić służbową sieć Wi-Fi, certyfikaty, VPN i profile biznesowej poczty e-mail. Z łatwością dostarczysz użytkownikom także firmowe aplikacje i stworzysz sklep z programami niezbędnymi do pracy każdego z działów.
Urządzenia i systemy pod pełną kontrolą
Utrzymanie bezpieczeństwa na różnorodnych urządzeniach mobilnych, z odmiennymi systemami operacyjnymi i modelami własności, bywa bardzo czasochłonne i uciążliwe. Proget ułatwia ten proces, zapewniając scentralizowane i zdalne zarządzanie wszystkimi zasobami firmy, także na urządzeniach wdrożonych w modelach BYOD, COPE, COBO i innych. Wykorzystaj zaawansowane funkcjonalności platformy All-in-One, która zapewni Ci swobodne zarządzanie wiodącymi systemami operacyjnymi z poziomu konsoli Proget, bez dodatkowych opłat.
Wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania
Bezwzględne bezpieczeństwo
Z łatwością zarządzaj urządzeniami i danymi za pomocą platformy Proget. Zapewnij szyfrowanie na poziomie urządzenia, aby powstrzymać potencjalne zagrożenia. Zapobiegaj utracie danych oraz ich przejęciu – działaj prewencyjnie. Stosuj zasady dotyczące haseł, aby mieć pewność, że wszystkie urządzenia są zabezpieczone zgodne ze standardami firmy. W razie potrzeby Proget umożliwi Ci również zablokowanie określonych funkcji w obrębie grupy bądź na wybranych urządzeniach.
Optymalizacja kosztów
Proget redukuje czas i wysiłek potrzebny do zarządzania urządzeniami, a także pozwala obsłużyć ich rosnącą liczbę bez rozbudowywania zespołu IT. System ogranicza koszty związane z przestojami w pracy sprzętu – dzięki możliwości zdalnego przejmowania kontroli nad pulpitem urządzenia. Dodatkowo umożliwia obniżenie wydatków na roaming przez wyłączenie transmisji danych lub stosowanie polityki blokującej ich użycie poza danym obszarem. Proget zapewnia też zdalne monitorowanie i ochronę informacji służbowych, minimalizując ryzyko naruszeń. W rezultacie przyczynia się do efektywnego zarządzania wydatkami i podniesienia poziomu bezpieczeństwa każdej organizacji.
Rozwiązanie dla wszystkich sektorów
Na sektorze transportu i logistyki spoczywa obecnie presja większa niż kiedykolwiek. Firmy szukają sposobu na zachowanie równowagi między jak najszybszą, najwydajniejszą i najtańszą realizacją dostaw a zapewnieniem bezpieczeństwa kierowcom i przetwarzanym danym wrażliwym. Wykorzystanie odpowiedniego narzędzia do zarządzania mobilnością może wspomóc osiąganie celów biznesowych, maksymalizowanie poziomu jakości i bezpieczeństwa świadczonych usług oraz spełnianie wymogów prawnych dotyczących ochrony danych.
W branży produkcyjnej sukces jest ściśle związany z efektywnością działań, dlatego przedsiębiorstwa nieustannie dążą do jej zwiększania. Duże znaczenie zyskały tu automatyzacja i robotyzacja, które obejmują coraz większą część procesów przemysłowych. Jednak rola człowieka nadal pozostaje niezastąpiona, choć jest coraz częściej optymalizowana do granic możliwości. W tym kontekście urządzenia mobilne stają się kluczowym narzędziem wspierającym produktywność.
W ciągu ostatniej dekady krajobraz branży BFSI znacząco się przekształcił. Dynamiczny proces cyfryzacji sprawił, że zarówno klienci, jak i pracownicy wykonują coraz więcej operacji poprzez urządzenia mobilne. Konieczność przestrzegania obowiązujących regulacji prawnych i sektorowych (m.in. RODO, wytyczne KNF), wdrażania zaleceń bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów – wymuszają na administratorach potrzebę poszukiwania coraz to nowych rozwiązań. System Proget odpowiada na wymienione problemy, oferując funkcjonalności, które pozwalają utrzymać maksymalny poziom bezpieczeństwa danych i zgodność z regulacjami, dając nie tylko kontrolę nad kosztami, ale i optymalizując czas pracy.
Zapewnienie konsumentom jak najlepszego doświadczenia przekłada się na wyniki sprzedażowe. Jednakże, jeśli firmowe urządzenia nie są efektywnie zarządzane i chronione, zamiast oczekiwanego wzrostu przychodów mogą stanowić zagrożenie i generować dodatkowe koszty. Implementacja rozwiązania Proget pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjał sprzętu, zwiększyć wydajność personelu i poprawić standard obsługi klienta – dzięki dostępnym w konsoli funkcjom, dopasowanym do potrzeb sektora handlu detalicznego oraz gastronomii.
W dzisiejszych czasach branża medyczna, obejmująca m.in. usługi medyczne, ale także produkcję leków i sprzętu, staje przed coraz liczniejszymi wyzwaniami i jest ogromnie obciążona. Pandemia COVID-19 pogłębiła już istniejące problemy, ale jednocześnie przyspieszyła rozwój telemedycyny i zdalnego monitorowania pacjentów. W związku z tym pracownicy tego sektora coraz częściej polegają na urządzeniach mobilnych, by mieć szybki dostęp do danych pacjentów oraz narzędzi komunikacyjnych, co wspiera zapewnianie wysokiej jakości opieki.
Urządzenia mobilne stały się już standardowymi narzędziami pracy personelu, który większość swoich zadań wykonuje poza biurem. Przenośny sprzęt ułatwia dostęp do oprogramowania biznesowego z dowolnego miejsca oraz umożliwia współpracę z klientami i pracownikami stacjonarnymi. Mobilność to jednak nie tylko korzyści, ale i wyzwania – zwłaszcza gdy przedsiębiorstwo wdrożyło politykę BYOD, w ramach której pracownicy używają prywatnego sprzętu do celów służbowych.
Pozytywny trend cyfryzacji obserwowany w sektorze publicznym sprawia, że coraz większa ilość danych przenosi się do elektronicznego obiegu. Dzisiaj to już nie tylko systemy działające wewnątrz organizacji, lecz także szereg aplikacji zewnętrznych, dzięki którym obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe zdalnie, z poziomu swojego laptopa czy nawet telefonu. Popularne staje się też szerokie wykorzystanie urządzeń mobilnych w codziennej pracy urzędników, służb mundurowych – również jako dedykowanych narzędzi do określonych celów, wspierających na przykład edukację w szkołach. W związku z tym na sektorze publicznym spoczywa coraz większa odpowiedzialność za cyberbezpieczeństwo rosnącej ilości danych przetwarzanych za pomocą urządzeń mobilnych.