Zgarnij dofinansowanie na zakup systemu PROGET EMM

Trwa ostatni etap Unijnego projektu „Cyfrowa Gmina”, w ramach którego każde województwo może starać się o dofinasowanie w kwocie 1 000 000 PLN, na zadania związane z:

  • Cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
  • Edukacją cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.
  • Analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.

Jednostki samorządowe przetwarzają duże ilości danych osobowych swoich mieszkańców, dlatego konieczne jest zapewnienie im najwyższego poziomu ochrony, który jest możliwy z PROGET MDM. To jedyny Polski system, który pozwala na zdalne monitorowanie i zarządzanie urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony, tablety czy laptopy. Jest niezastąpionym narzędziem także dla jednostek samorządowych.

Bezpieczeństwo

PROGET EMM pozwala na zdalne kasowanie danych, reset urządzenia do ustawień fabrycznych oraz całkowite zablokowanie urządzenia w razie jego zgubienia lub kradzieży, co minimalizuje ryzyko utraty danych.

Kontrola

Dzięki PROGET możesz w pełni kontrolować aplikacje, ich instalacje czy nadawanie uprawnień. Możesz też zablokować niepotrzebne aplikacje lub funkcje, które mogą być potencjalnym źródłem zagrożeń bezpieczeństwa.

Oszczędność czasu

PROGET umożliwia zdalną konfiguracje i zarządzanie urządzeniami mobilnymi, co pozwala zaoszczędzić czas i środki, jakie trzeba by było poświęcić na manualną konfiguracje każdego urządzenia.

Zgodność z RODO

Z PROGET spełnienie wymogów związanych z przetwarzaniem danych będzie łatwiejsze. Dzięki niemu możesz w pełni kontrolować dane przetwarzane na urządzeniach oraz wdrażać odpowiednie polityki bezpieczeństwa, w tym wymuszanie odpowiedniego rodzaju hasła blokującego urządzenie.

Lokalne wdrożenie

System PROGET możesz wdrożyć lokalnie, jeśli zależy Ci na zachowaniu pełnej kontroli nad systemem, danymi, ale także konfiguracją infrastruktury, uprawnieniami, bezpieczeństwem i dostępnością.

Ostateczny termin składania wniosków grantowych: 24.05.2023r.

Więcej szczegółów

Chwyć trochę wiedzy z Proget – sprawdź inne nasze artykuły: